Από το 2014 που ιδρύθηκε το Ινστιτούτο ÖSD Ελλάδας στη Σχολή Μωραΐτη, επεκτείνεται σταθερά το δίκτυο των εξεταστικών κέντρων στην Ελλάδα. Σήμερα το Ινστιτούτο διεξάγει εξετάσεις σε 14 πόλεις. Οι υποψήφιοι έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν 4 φορές τον χρόνο (Μάρτιο, Ιούνιο, Σεπτέμβριο, Δεκέμβριο) στις εξετάσεις. Ανάλογα με την πόλη οι ημερομηνίες των εξετάσεων δίνουν τη δυνατότητα στους υποψήφιους να συμμετέχουν δύο φορές τον χρόνο σε εξετάσεις της ευρύτερης περιφέρειάς τους, χωρίς να χρειαστεί να μετακινηθούν σε άλλη περιφέρεια. Οι ημερομηνίες ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων επιτρέπουν σε όλους τους υποψήφιους να συμμετέχουν σε όλα τα επίπεδα εξετάσεων σε όλα τα εξεταστικά κέντρα και στις 4 εξεταστικές περιόδους του χρόνου.
Εδώ απεικονίζονται τα εξεταστικά κέντρα στην Ελλάδα:
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Το Ινστιτούτο ÖSD Ελλάδας - Σχολή Μωραΐτη εύχεται σε σας και στις οικογένειες σας Καλό Καλοκαίρι!
Παράλληλα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Ινστιτούτο θα παραμείνει κλειστό από τη Δευτέρα 29 Ιουλίου ως και τη Παρασκευή 16 Αυγούστου.
Χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως τα cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Αυτό το κάνουμε για να βελτιώσουμε την εμπειρία περιήγησης. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.