Για να εγγραφείτε στην προσομοίωση της εξέτασης ÖSD πρέπει πρώτα να επιλέξετε μια ημερομηνία και μία ώρα για την προσομοίωση της προφορικής εξέτασης ÖSD (ΒΗΜΑ 1). Στη συνέχεια, θα πρέπει να συμπληρώσετε την αίτηση (ΒΗΜΑ 2) , να καταθέσετε το αντίστοιχο ποσό και να αποστείλετε την απόδειξη κατάθεσης στο probepruefung@osd.gr. Μετά την υποβολή της αίτησης θα λάβετε ένα e-mail με όλες τις πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία της προσομοίωσης της εξέτασης ÖSD, καθώς και έναν σύνδεσμο, ώστε να μπορέσετε να κατεβάσετε τα έγγραφα για όλα τα μέρη της εξέτασης.
Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Το Ινστιτούτο ÖSD Ελλάδας - Σχολή Μωραΐτη εύχεται σε σας και στις οικογένειες σας Καλό Καλοκαίρι!
Παράλληλα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Ινστιτούτο θα παραμείνει κλειστό από τη Δευτέρα 29 Ιουλίου ως και τη Παρασκευή 16 Αυγούστου.
Χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως τα cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Αυτό το κάνουμε για να βελτιώσουμε την εμπειρία περιήγησης. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.